Informacje organizacyjne. Wykład IV. "Dlaczego zebra jest w paski?" dr Moniki Mętrak w dniu 18 stycznia 2015r.

Szanowni Rodzice! Drodzy Studenci Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Poznaniu!
W niedzielę 18 stycznia spotkamy się podczas przedostatniego w semestrze zimowym wykładu "Dlaczego zebra jest w paski?", który wygłosi dr Monika Mętrak.
Jesteśmy bardzo ciekawi dlaczego zebra ma paski, sikorki bogatki żółte brzuszki, połyskujące na nich czarne "krawaty", na główkach czarne lub błękitne czapeczki, a wróbelki szarobrązowe piórka...
Odpowiedź na postawione w tem...
Dowiedz się więcej.
Informacje o półkolonii zimowej "Ferie Mikołajka. Kurs Poznań - Paryż" (Francja w komiksach, kreskówkach i bajkach")

Szanowni Rodzice, Drodzy Studenci!
Tej zimy wielbicieli komiksów, podróży kulturowych, przygód z przyrodą i nauką zapraszamy do udziału w wyprawie do magicznego Sześciokąta. Wbrew nazwie nie będą to jednak spotkania z geometrią, magią, ani nawet prestidigitatorami, ale ze stolicą jednego z najbardziej interesujących pod względem historycznym i kulturowym krajów Europy.
Proponujemy zatem wędrówkę po ojczyźnie Alberta Barillé i René Gościnnego w t...
Dowiedz się więcej.
Życzenia Świąteczne

Drodzy Studenci! Szanowni Rodzice!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2015 Roku; niezwykłej atmosfery przy wigilijnym stole, wielu wspaniałych odkryć, lektur, nowych pasji i nieustannego rozwoju własnych zainteresowań w całym nadchodzącym roku.
życzy
Zespół Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Poznaniu...
Dowiedz się więcej.
Fotorelacja z warsztatów "Elektryczność i magnetyzm" prowadzonych przez dr Mariusza Sidowskiego w dniach: 29-30.11.2014r.

Drodzy Studenci!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów "Elektryczność i magnetyzm", które przeprowadził dr Mariusz Sidowski.
Podczas zajęć zajmowaliśmy się zagadnieniem elektryzowania się ciał. Sprawdzaliśmy w jaki sposób działa pole elektryczne na drobinki materiału i papieru. Dowiedzieliśmy się, co to jest pole magnetyczne, sprawdzimy czym są linie sił pola, zbadaliśmy. jakie materiały się przyciągają lub odpychają. Odpowiedzieliśm...
Dowiedz się więcej.
Fotorelacja z warsztatów "Raz czerwony, raz zielony, raz niebieski – czy da się przefarbować sok z kapusty?" dr Ewy Sobieszczuk - Nowickiej w dniach: 29-30.11.2014r.

Drodzy Studenci!
Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z warsztatów "Raz czerwony, raz zielony, raz niebieski – czy da się przefarbować sok z kapusty?", które przeprowadziła dr Ewa Sobieszczuk-Nowicka.
Podczas zajęć staraliśmy się udzielić odpowiedzi na pytanie skąd bierze się różnorodność kolorystyczna świata roślin.
Dowiedzieliśmy się, że pod nazwą kolor, kryje się szereg procesów złożonych procesów z pogranicza otyki, fizyki i chemii. Kol...
Dowiedz się więcej.
Fotorelacja z wykładu "Skąd się biorą kolory?" dr. Jacka Błoniarza- Łuczak w dniu 14 grudnia 2014r.

Drodzy Studenci, Szanowni Rodzice!
Trudno uwierzyć, ale już trzeci, z pięciu zaplanowanych na semestr zimowych wykładów, za nami. Zapraszamy zatem do obejrzenia fotorelacji, która dokumentuje Waszą aktywność podczas wkładu dr. Jacka Błoniarza-Łuczak "Skąd się biorą kolory?".
Zapraszamy!
Z pozdrowieniami
Zespół Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Poznaniu...
Dowiedz się więcej.
Zaproszenie na przedświąteczny kiermasz książek Wydawnictwa Publicat w dniu 14 grudnia 2014r.

Szanowni Rodzice,
Zapraszamy na kiermasz książek Wydawnictwa Publicat!
W najbliższą niedzielę podczas wykładu "Skąd się biorą kolory?" zaprzyjaźnione wydawnictwa: Papilon i Centrum Edukacji Dziecięcej zapraszają na kiermasz książek.
Kiermasz będzie prowadzony w sali B7 (parter Instytutu Inżynierii Biosystemów przy ul. Wojska Polskiego 50).
Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10:20 i będzie trwał do godziny 11:00, a następnie po 30 minutowej prze...
Dowiedz się więcej.
Informacje organizacyjne. Wykład III. "Skąd się biorą kolory?" dr. Jacka Błoniarza-Łuczak w dniu 14 grudnia 2014r.

Szanowni Rodzice! Drodzy Studenci Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Poznaniu!
Zapraszamy na trzeci już w semestrze zimowym w roku akademickim 2014/2015 wykład. W niedzielę 14 grudnia, będziemy mieli okazję wysłuchać wykładu przygotowanego przez dr. Jacka Błoniarza-Łuczak z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Gdyby trochę się zastanowić, nie ma chyba nic bardziej oczywistego, jak kolory, po prostu są. Widzimy je, poznajemy i uczymy się rozróżniać od najm...
Dowiedz się więcej.
Fotorelacja z wykładu "Pamiętaj chemiku młody..." mgr. Mateusza Stockiego w dniu 16 listopada 2014r.

Drodzy Studenci!
Takich eksperymentów na naszym Uniwersytecie jeszcze nie było; tornado z pożarem w mikro lesie (w skali równej słoikowi po ogórkach) wystrzały z butelek i ciosy karate ćwiczone od rana, wzbudziły w nas wiele emocji i zdrowej naukowej ciekawości...
Sala wykładowa zamieniła się na ponad godzinę w laboratorium chemiczne, w którym wykładowca przeprowadził szereg widowiskowych eksperymentów.
"Pamiętaj chemiku młody... wlewaj zawsze ...
Dowiedz się więcej.
Fotorelacja z listopadowych warsztatów herpetologicznych "Przyczajony żółw i ukryty kumak - czyli płazy i gady od niecodziennej strony"

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z listopadowych warsztatów herpetologicznych "Przyczajony żółw i ukryty kumak - czyli płazy i gady od niecodziennej strony" , które poprowadziła mgr Zofia Sajkowska.
Podczas zajęć odkrywaliśmy tajemnice gromad płazów i gadów żyjących na terenie Polski. Dowiedzieliśmy się, jakie ich cechy pozwalają im odnieść sukces w zamieszkiwanym przez nie środowisku i dlaczego są ważnym elementem polskiej fauny. W towarzystwie ...
Dowiedz się więcej.