Na tropie dawnych kultur, czyli jak zostać archeologiem?
15 XII spotkaliśmy sie równiez na fascynujących warsztatach z archeologii, których celem było zapoznanie studentów Unikids z realiami pracy archeologa oraz z podstawowymi technikami pracy archeologów w trakcie wykopalisk. Studenci uczyli się więc, jak posługiwać się łatą pomiarową, w jaki sposób dokonywac wykopu, jak opisywać i mierzyć odkryte przez siebie przedmioty.
Wykładowca - doświadczony archeolog - podzielił się też ze studentami swoimi do...
Dowiedz się więcej.
Płynne warsztaty z fizyki
W sobotę 15 XII spotkaliśmy się na PŁYNNYCH WARSZTATACH Z FIZYKI, które poprowadził Pan Michał Szydłowski wraz ze swoją fizyczną ekipą. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się że płynami nazywamy każdą substancję, która może dowolnie zmienić swój kształt w zależności od naczynia w którym się znajduje. Okazało się że płynami są nie tylko ciecze ale również gazy oraz piany, emulsje, zawiesiny.
Wspólnie zbadaliśmy właściwości poszcz...
Dowiedz się więcej.
Znamy zwycięzców konkursu Mikołajkowego !
Drodzy Studenci!
Bardzo dziękujemy Wam za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że przy okazji dowiedzieliście się czegoś interesującego o życiu zwierząt podczas trudnego okresu zimowego. Wśród wszystkich nadesłanych odpowiedzi rozlosowaliśmy nagrody.
Nagrodę główną: paczkę niespodziankę od Mikołaja otrzymuje:
Marcin Szpak
Nagrody dodatkowe otrzymują:
Jana Jaceniuk oraz Kacper Pacholik.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
Nagrody...
Dowiedz się więcej.
MIKOŁAJKOWY KONKURS :-)
Drodzy Studenci,
Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!
Powoli zbliża się zima. Dla dzieci jest to pora śniegowego szaleństwa, dla dorosłych praca z odśnieżaniem :) A jak ten czas spędzają zwierzęta? Spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania i weźcie udział w losowaniu Paczki Niespodzianki od Mikołaja.
Poprawne odpowiedzi należy przesłać na adres namyslow@unikids.pl do dnia 13 XII. Spośród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy główną nagrodę – P...
Dowiedz się więcej.
Fizyka i archeologia w zasięgu ręki, czyli o grudniowych warsztatach w Namysłowie :-)
Serdecznie zapraszamy na kolejne naukowe wyzwania - tym razem zabierzemy Was na wycieczkę w fascynujący świat archeologii i fizyki.
Dr Leszek Gardeła, który niedawno obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Aberdeen w Szkocji podzieli się z Wami swoją wielką pasją - archeologią. Warsztaty zapoznają studentów z realiami pracy archeologa oraz z podstawowymi technikami pracy archeologów w trakcie wykopalisk. Uważajcie, pasja dr Gardeły jest zaraźliwa, o...
Dowiedz się więcej.
Robotyka Lego Mindstorms ponownie na zajęciach
Roboty ożyły w rękach naszych studentów! Efektem ich kreatywnej współpracy, rzetelnej pracy konstruktora oraz twórczego rozwiązywania problemów natury technicznej został ambitny robot Krokodyl ( robot Katapulta został przełożony na zajęcia w przyszłości).
Studenci pracowali w zespołach dwuosobowych. Każdy zespół miał osobny zestaw klocków LEGO Mindstorms NXT. Dzieci musiały w pełni zbudować i zaprogramować swojego robota, a uwieńczeniem tej przyj...
Dowiedz się więcej.
Człowiek od środka, czyli krótki kurs anatomii.
Zapewne nie wszyscy studenci biorący udział w tych warsztatach do końca wiedzieli, co ich czeka. Po wejściu na salę przywitał ich szkielet człowieka, a wyświetlane na monitorze komputera i ekranie slajdy nie pozostawiały cienia wątpliwości – oto będziemy zaglądali do wnętrza człowieka!
W trakcie zajęć każdy student uzbrojony w 'skalpel' mógł własnoręcznie dokonać zabiegu na otwartym sercu oraz przekonać się, jak wygląda aorta, serce i języ...
Dowiedz się więcej.
W świecie roślin mięsożernych - kolejny wykład za nami!
Podczas ostatniego spotkania wszyscy studenci mieli możliwość uczestniczyć w fantastycznym wykładzie z botaniki pod ciekawie brzmiącym tytułem: 'Urodzeni mordercy - wynalazki i patenty mięsożernych roślin'. Naszymi gośćmi w tej dziedzinie byli wielcy pasjonaci nauk przyrodniczych, dr Edyta i Wojciech Sierka z Uniwersytetu Śląskiego.
Nasi studenci usłyszeli o właściwościach przystosowawczych roślin mięsożernych, które potrafią wabić, chwytać i zab...
Dowiedz się więcej.
Naukowa sobota przed nami!
Jak rośliny mięsożerne wabią? Jak rośliny mięsożerne chwytają? Jak rośliny mięsożerne zjadają zwierzęta?
O tym dowiemy się już w najbliższą sobotę na wykładzie, który odbędzie się w Namysłowskim Ośrodku Kultury o godz. 10.00.
Zaraz potem zapraszamy na niesamowitą wycięczkę w głąb organizmu człowieka, czyli warsztaty z anatomii.
A dla pasjonatów robotyki i automatyki - warsztaty z robotyki Lego Mindstorms i budowa oraz programowanie robota-k...
Dowiedz się więcej.
Zbudowaliśmy własną stację meteo - warsztaty z meteorologii
Mamy kolejnych specjalistów: po sobotnich warsztatach poświęconych obserwacjom meteorologicznym, każdy student stał się ekspertem w tej dziedzinie. Dowiedzieliśmy się, jakie są składniki pogody, czy można je mierzyć, jakich urządzeń używa się do badania zjawisk pogodowych. Obejrzeliśmy niektóre urządzenia, używane w badaniach meteorologicznych. Z zapałem i entuzjazmem budowaliśmy proste, lecz w pełni funkcjonalne modele deszczomierza, wiatromie...
Dowiedz się więcej.